Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 20:00

Pazar: Kapalı

Telefonlar

0212 694 63 63

0532 226 72 76

Avcılar Halı Yıkama Fabrikası

Avcılar Halı Yıkama Fabrikası

11Temmuz

2019

77 / Kişi Okudu

Avcılar Halı Yıkama Fabrikası

Avcılar Halı Yıkama

Avcılarda halı yıkama alanı gün geçtikçe gelişen bir sektördür. Bu sektörde kullanılan tekniklerde de tüm sahalarda olduğu gibi bazı gereklilikler bulunur. Avcılar halı yıkama firmamızda bu teknikler en profesyonel haliyle uygulanmaktadır. Profesyonel hizmet vermek için uzmanlık gerektiren birtakım bilgi ve yöntemlere sahip olmak gerekir. Bu yöntemlerin en önemlisi halıların cins ve dokularına göre ayrıştırılmasıdır. Halı sınıflandırma işleminin tecrübeli çalışanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bu işlemin yanlış yapılması demek halıyı yanlış temizlik maddeleri kullanılarak ve yanlış yöntemle yıkanması demektir. Halıların en doğru şekilde ayrıştırılması işlemi avcılar halı yıkama tesisimizde alanında uzman çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Böylece fabrikamızda yıkama öncesi hazırlık en doğru şekilde yapılır.

Ayrışma sonrası sıradaki işlem halıların tozunun alınması işlemidir. Halılar toz alma makinalarından geçirilerek toz ile birlikte bakteri, mayt ve deri döküntülerinden arındırılır. Böylece yıkamaya hazır hale getirilir ve yıkamanın daha sağlıklı gerçekleşmesi sağlanır. Toz alma işlemi sonrası halılarınız tek tek yıkamaya alınır. On sekiz fırçalı tam otomatik halı yıkama makinamızda halılarınız tek tek el değmeden yıkanır. Alt ve üst rulo fırçaları sayesinde halılardaki saç ve deri döküntüsü gibi maddeler halıdan ayrıştırılır. Aynı zamanda alt kısımda kalan kir ve lekelerden de arındırılmış olur. Halının makinadan çıkış bölümünde bulunan gelberi sistemi sayesinde de halılar köpüğünden büyük oranda arındırılır ve yön tarama işlemi gerçekleşir. 

Yıkama sonrası işlem ise halıların sıkılması aşamasıdır. Halılar santrifüj adı verilen sıkma makinalarında yüksek devirde sıkılır. Böylece halıda yıkama sonrası kalan suyun yüzde doksan beşi sıkılmış olur. Halıda yanlızca yüzde beşlik bir nem kalır. Bu nem de modern bir şekilde dizayn edilmiş kurutma fırınlarında kurutulur ve halının tamamen kuru bir şekilde teslim edilmesi sağlanır. Kurutma diğer aşamalar gibi oldukça önemli bir safhadır. Özellikle kış aylarında halı yıkama fabrikalarından en büyük şikayet halıların kurumadan ve kötü koku oluşmuş bir şekilde teslim edilmesidir. Fabrikamızda bulunan kurutma sistemi ve makinalar sayesinde kurutma sorunu tamamen çözülmüştür. Kapalı sistem kurutma ve nem alıcı cihazlarla halılar 8-10 saat gibi bir sürede tamamen kurutulur ve teslimata hazır hale getirilir. Bu nedenle de avcılar halı yıkama fabrikamız yaz kış fark etmeksizin hizmetine devam etmektedir. Biraz da kurutma sistemimizden bahsedelim.

Kurutma sistemimiz alanında uzman mühendisler tarafından hazırlanmış bir kapalı sistemdir. Bu sistemdeki en önemli unsur yalıtımdır. Kurutma sistemimiz odanın önce ısıtılarak halılardaki nemin hızlı bir şekilde ortaya çıkması işlemi ile başlar. Nem oranı yükselen odadaki nem otomatik algılayıcı sensörlerin harekete geçmesi ile dışarı atılmaya başlar. Nem dışarı tamamen atılınca tekrar ısıtma sistemi devreye girer. Bu işem yaklaşık sekiz saat devam eder ve halıdaki nem tamamen atılır. Odada nem kalmayınca makinalar durur ve halılar teslim edilmek için odadan çıkarılır. 

Halı yıkama serüveninin son aşaması halıların temizlik kontrolünden geçirilmesidir. Halılar tek tek açılarak uzman ekibimiz tarafından kontrol edilir. Gerektiği yerde müdehale edilir. Temizlik kontrolünden geçen halılarınız teslimata hazırlanmak üzere ambalajlanır. Ambalajlar yanlızca taşımak içindir. Halı taşıma sırasında herhangi bir şekilde kirlenmemesi ve zarar görmemesi için tamamen hava almayacak şekilde ambalajlanır. Bu nedenle teslim alınan halının en azından hava alacak kadar ambalajının açılması şarttır. Aksi halde halı bu şekilde saklanırsa sıcak ve soğuk hava ile temas ettiğinde kendi kendine nemlenebilir.

Avcılar halı yıkama tesisimizde işte bu aşamalardan geçirilen halınız sizlere en temiz ve sağlıklı şekilde teslim edilir. Halı yıkama sektöründe modern makinaları ile öncü olan firmamız siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Firmamız toplum sağlığı odaklı çalışma prensibi ile çalışma hayatına devam etmekte ve avcılarda halı yıkama sektörüne değer katmaktadır. Halı yıkama hizmetlerimiz avcıların tamamına hitap etmekte ve servislerimiz sizlere en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmaktadır. Hizmetlerimizden faydalanmak ve halılarınızı güvenilir ellere teslim etmek için bir telefon yeterli. 

DİĞER HABERLER

Avcılar Halı Yıkama

Avcılar Halı Yıkama 24/Temmuz/2019

Avcılar Stor Perde Yıkama

Avcılar Stor Perde Yıkama 17/Temmuz/2019

Avcılar Battaniye Yıkama

Avcılar Battaniye Yıkama 16/Temmuz/2019

Saadetdere Battaniye Yıkama

Saadetdere Battaniye Yıkama 16/Temmuz/2019

Beylikdüzü Yorgan Yıkama

Beylikdüzü Yorgan Yıkama 15/Temmuz/2019


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0212 694 63 63
  • Gsm: 0532 226 72 76
  • Fax:
  • Email: haliyikamafirma@gmail.com